למה חולי פיברומיאלגיה מגיעים אלינו?
פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אלי לוטן  למה הלקוחות שלנו בוחרים בנו

  ייצוג חולי פיברומיאלגיה מחייב הכרות עמוקה עם התסמונת ומאפייניה

  עשרות אלפי עורכי-דין פעילים בישראל ורבים מהם טובים ומקצועיים. על מנת לייצג חולי פיברומיאלגיה נדרש ידע משפטי מקיף (בדיני ביטוח לאומי, בדיני ביטוח אובדן כושר עבודה ופנסייה, דיני נזיקין וכד'), אך בכך לא די. כדי להשמיע את קולו של חולה הפיברומיאלגיה נדרשת גם היכרות עם התסמונת, על מאפייניה היחודיים.

  עו"ד לוטן מלווה חולי פיברומיאלגיה מזה שנים רבות בייצוג פרטני במסגרת תביעות בבתי משפט, תביעות מול המוסד לביטוח לאומי ובמקביל מייצג את עמותת אס"ף, תוך ייצוג האינטרסים המשותפים של החולים מול האיגוד הראומטולוגי, המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות וכנסת ישראל.

  על מנת לייצג כהלכה את עניינו של חולה הפיברומיאלגיה, נדרשת בקיאות בחידושים הרפואיים, שכן מדובר בתסמונת שבקשר אליה נערכים מחקרים רבים והידע מתעדכן ומשתנה. כך, למשל, עד לפני זמן קצר היתה מחלוקת רפואית בשאלה אם פיברומיאלגיה עשויה להתפרץ עקב תאונה. עורך-דין המייצג חולה פיברומיאלגיה נדרש להתמודד עם רופאים מטעם הנתבעים וברור כי יש חשיבות מכרעת להיכרות עם המחקרים העדכניים ביותר, כדי שהתמודדות כזו תהיה מיטבית.

  ההיכרות המעמיקה עם התסמונת ועם המגבלות הייחודיות של חולי פיברומיאלגיה, הנסיון הרב בהשמעת קולם של החולים, ההיכרות עם הגורמים הרלבנטיים בתחום – כל אלה הם הכלים שמאפשרים, בנוסף לידע המשפטי הרחב, את הייצוג הראוי לחולי הפיברומיאלגיה.

  תסמונת הפיברומיאלגיה מעוררת קושי כאשר החולה הוא עובד בתפקיד ניהולי או בתחום ההיי-טק. עובדים כאלה נתקלים בקושי אמיתי להשיג את הזכויות המגיעות להם. וכל כך למה – בהרבה מאוד נכויות נפגע כושר התפקוד של הנכה, אך "הכושר הניהולי" נשמר. כך, למשל, אדם שנפגע בגבו ולפני הפגיעה עבד כנהג אמבולנס איבד, אמנם, את כושרו לעבוד כנהג אמבולנס, אך בשל נסיונו כנהג, ייתכן שהוא מסוגל להיות סדרן או מנהל של שירות אמבולנסים.

  פעמים רבות חברות ביטוח מנסות להימנע מתשלום תגמולי אובדן כושר עבודה בנימוק שהמבוטח יכול לעסוק בניהול (נהג מונית – מנהל תחנת מוניות; נגר – מנהל נגרייה וכיו"ב). על פי רוב עבודת ניהול נתפסת כעבודה אותה אפשר לבצע גם במצב של נכות. תסמונת הפיברומיאלגיה היא חריגה בנוף המגבלות. תסמונת הפיברומיאלגיה משפיעה ופוגעת באופן ישיר בכישורי הניהול. הכאבים הבלתי פוסקים, התשישות העמוקה, הפגיעה ביכולת הריכוז והזכרון לטווח קצר – כל אלה פוגעים, כאילו בכוונה, ביכולת הניהולית. לא במקרה תסמונת התשישות הכרונית (שהיא חלק מהספקטרום של הפיברומיאלגיה) כונתה בעבר "מחלת היאפים". כאשר עורך-דין נדרש לייצג חולי פיברומיאלגיה ותשישות כרונית בתפקידי ניהול, הוא חייב להיות מוכן להתמודד עם הפרדוקס האמור, וכאן אין תחליף לניסיון.

  האמור לעיל אינו בא במקום ליווי וייעוץ משפטי ואין מהווה לו תחליף. העושה שימוש באמור עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו האישית בלבד.

  ייעוץ משפטי וליווי חולי פיברומיאלגיה - 077-9973269
  פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   מידע חשוב נוסף